עבירות אלימות בכביש – מכת המדינה החדשה

תופעת האלימות בחברה הישראלית באופן כללי ובאלימות על הכביש באופן נקודתי הפכה בשנים האחרונות לסוג של מכת מדינה, כאילו אין די בעומס על האזרח הישראלי, עכשיו הוא גם נאלץ להיזהר מהנהג שעקף אותו או האופנוע שחתך אותו. בתוך כל אלו צריך גם לזכור שהסתבכות בעבירת אלימות על הכביש היא גם עבירה פלילית שהשופטים מתייחסים אליה בחומרה בשל החשש מסיכון חיי אדם.

מכת מדינה

האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה אמר יצחק רבין דקות אחדות לפני שנרצח, לצערנו ככל הנראה החברה הישראלית לא רק שלא הפנימה את המסר ששלח ראש הממשלה המנוח  אלא היא הקצינה והפכה את האלימות לחלק בלתי נפרד מחיינו. כיום ניתן לזהות את האלימות בכל פינה והיא מורגשת בכל חלקי הארץ. אחד המקומות בהם סיר הלחץ הישראלי עומד בפני רתיחה תמידית ולעיתים קרובות מידי אף מגיע לכלל פיצוץ הוא הכביש. העובדה שהכביש דורש מאיתנו ריכוז, התחשבות בסביבה ולעיתים להגיב לטעויות או לפעולות שלא צפינו אותם מצליח להוציא את הרע מכל מאנשים שהם נורמטיביים באופן כללי, מעולם לא הסתבכו באלימות או לכל יותר יש בעברם כתם קטן, ופתאום פועלים באכזריות בלתי נשלטת על הכבש. רק לשם המחשה, הנה מספר כותרות לאירועים שהתרחשו בחודשים האחרונים באתר YNET אלו האירועים שהצליחו להגיע לתקשורת, ישנם עשרות רבות שלא מגיעים לפרסום:

24.11.2022 – בן 22 מחולון נעצר בחשד לרצח במעבר החציה בעיר.

01.01.2023 – הסיטו נהג לשול הכביש, ירדו מהרכב ותקפו בלום – כי נסע לאט 

20.04.2023 – שליח תקף אב ובן נכים: "הוא נתן לי אגרוף לפנים, יותר מזה אני לא זוכר"

 

מהי אלימות בכבישים?

אלימות בכבישים היא כינוי לתופעה הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות בחברה הישראלית שבה התנהגות אגרסיבית ואלימה המצאת ביטוי באלימות פיזית מופעלת על ידי נהגים או אנשים הלוקחים חלק בעולם התחבורה. רוב המקרים מתרחשים על נתיבי התחבורה עצמם, חלקם בחניות או במוקדים אחרים על הכביש. ההתנהגות הזאת כוללת מגוון רחב של התנהגויות אלימות הבאות לידי ביטוי באלימות מילולית, אלימות פיזית, נסיעה המסוכנת לציבור או איומים כלפי הולכי רגל או עוברי אורך. האלימות הזאת יש ביכולתה להביא לנזקי גוף קשים היכולים להגיע לעיתים גם למקרי רצח המצריכים התערבות מיידית של עורך דין פלילי. מכת האלימות בכבישים נמצאת בעליה מדאיגה בכמות האירועים המתרחשים מידי שנה. יש גידול מתמיד של אירועים המתרחשים אירועים אלימים על כבישי הארץ. המחקרים מראים בברור שהמעורבות של הלוקחים חלק בעבירות אלימות הם ברוב מוחלט של 96% גברים.

 

הסיבות לאלימות

מדינת ישראל תמיד הייתה מקום מלחיץ, נהיגה על הכביש בוודאי שלא תורמת לשקט הנפשי, אך כל הנתונים הללו היו קיימים גם לפני כן. החום והכבישים לא הומצאו בשנים האחרונות, אז מה בכל זאת גורם לישראלים לעבד את העשתונות שלהם באופן כזה שכל אחד חייב לשמור בטלפון שלו מספר של עו"ד פלילי ?  יש לכך יותר מסיבה אחת ובואו ננסה להבין למה כולנו חשים שהכבישים הפכו להיות מקום לא בטוח, ולא בשל סכנת תאונות הדרכים.

  • תשתיות – העומס העצום על כבישי הארץ והעדר תשתיות מתאימות יוצרים לא אחת סיטואציות של פקקי ענק, תנועה שלא זורמת והנה סיבה ראשונה להעלאת מפלס חוסר השקט, תזהרו שהוא שהלפס לא יעלה מפני שאם כן תאלצו להיעזר בייעוץ לפני חקירה או לכל הפחות התייעצות עם עורך דין פלילי.
  • אלמנט הזעם – רבים מידי מאיתנו גם באופן לא מודע מתנהגים מאחורי ההגה וחלונות המכונית באופן שלא היו מתנהגים בשום סיטואציה אחרת. קללות, תנועות ידים ועוד מאפיינים רבים מאיתנו בזמן הנהיגה.
  • נהיגה לא ראויה – כאשר אנו מתחילים לא רגועים, אנו מבצעים טעויות קטנות או גדולות, וכך כל מעבר נתיב לא בצורה נאותה, הופך מיידית למאבק שסופו לעיתים מסתיים באלימות.
  • חוסר איזון נפשי – לחץ בעבודה או בבית, ריב טלפוני הגורר צעקות לדיבורית או חוסר שעות שינה, יש בהם להפוך כל נסיעה לחבית חומר נפץ שתסתיים עם התייעצות עם עורך דין פלילי.

 

חשוב לדעת ולהבין, שבמידה ונקלעתם לאירוע של עבירות אלימות או חלילה אתם אלו התוקפים, חשוב מאד לפנות לקבלת שירות עורך דין פלילי לטיפול בסיטואציה, עורך דין עומרי שטרן מלווה נאשמים בעבירות אלימות וייעוץ לפני חקירה במקרה הצורך.

 

מה יכול לקרות ?

כפי שהראנו עד כה ישנה עליה מתמדת במקרי האלימות וכפועל יוצא ישנה עליה גם בהליכים הפלילים המתקיימים בעקבותיהם. עבירות אלימות בכביש כנסת תחת הקטגוריה של הדין הפלילי והמשמעות הברורה לכך היא שהגוף התובע הינו המדינה. במקביל לכך יכול האדם שנפגע להתנהל בנתיב המקביל ולהגיש תביעה אזרחית. במקרים אלו תפקידו של עו"ד פלילי הופך משמעותי במיוחד, היות שלהרשאה או זיכוי במשפט הפלילי, יכולה להיות השפעה גם במשפט האזרחי. להשפעות של עבירות האלימות ישנן היבטים הנגזרים מעבר למקרה האלימות המסוים שאליו נקלעתם מכל צד שהוא. חשיבות הטיפול באירוע על ידי עורך דין פלילי היא בעלת משמעות, עורך דין עומרי שטרן מתמחה בליווי וייצוג חשודים בעבירות אלימות וייעוץ לפני חקירה במקרה הצורך. אילו ההשלכות היכולות להגרם בשל אירוע אלימות בכביש:

  • פתיחת הליך פלילי נגד המעורבים באלימות.
  • פתיחת הליך בבית הדין לתעבורה במקרה ונעברו עבירות תנועה חמורות.
  • תביעה אזרחית בגין אלימות לא מבוקרת.
אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

סם מסוכן
  • משפט פלילי ·

מה נחשב סם מסוכן?

.
עבירות סמים הן מהעבירות הפליליות נפוצות עבורן מוגשים כתבי אישום בישראל כיום.  עבירות אלו כוללות עבירות בדרגות חומרה שונות והענישה בגין כל עבירה משתנה בהתאם למיקום העבירה בתוך כל קטגוריה…
מהו צו הרחקה
  • משפט פלילי ·

מהו צו הרחקה

.
צווי הרחקה הם אמצעים משפטיים שמטרתם להגן על נפגעי עבירה מפני פגיעה נוספת. החוק בישראל מאפשר לבתי המשפט ולמשטרה להוציא צווי הרחקה נגד אדם שביצע מעשה אלימות או עבירות מין…

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן