כיצד עורך דין פלילי יכול לעזור בסגירת תיק

פתיחת תיק פלילי במשטרה היא נקודת ציון בעייתית עבור אדם, כל אדם. החיים עם תיק פלילי פתוח אינם זהים לחיים בלעדיו. לכן יש חשיבות עצומה לכל אדם לכך שייסגר נגדו במהרה הליך התיק הפלילי, ולא רק שייסגר באופן פורמאלי, אלא שייסגר ללא עקבות. לכן החשיבות של טיפול מהיר ויעיל של עורך דין פלילי לטובת סגירת תיק פלילי היא קריטית.

מהו עורך דין פלילי                         

למקצועות רבים בעולמנו אין נגיעה אלינו ברמת היום יום. אולם כאשר אנו נדרשים לשירותיהם פעמים רבות זה מגיע כאשר אנו עומדים בפני שוקת שבורה וברוב המקרים האפשרויות העומדות בפנינו הן מוגבלות, ויותר מכך, לא מוכרות ונהירות לנו. רוב רובם של האזרחים הם שומרי חוק ובני אדם נורמטיביים, אשר אין להם נגיעה לתחום הפלילי. אולם, אם וכאשר הם כן יזדקקו לעורך דין פלילי הם יהיו חייבים את הטוב ביותר. עורך הדין עומרי שטרן מתמחה בהליכים פלילים אשר יידע להוביל אתכם ברגע שבו תעמדו בפני חקירת משטרה או האשמה בעבירה פלילית שביצעתם, במצב מעין זה, מגיע חשיבותו של עו"ד פלילי לרף העליון שלה.

מדוע וכיצד נפתח תיק פלילי     

תיק פלילי נפתח כאשר עולה החשד שאדם מסוים ביצע מעשה אשר לא עולה בקנה אחד עם מערכת החוקים בישראל ויש בעצם הפעולה למעשה עבירה פלילית. חשוב להבין שפתיחת התיק עדיין לא מצביעה על האשמה מסוימת, אולם היא פותחת תחילתו של הליך שבו ייבדקו הטענות כנגד אדם איש או אישה החשודים בביצוע העבירה. במסגרת ההליך הזה ייפתח למעשה תיק פלילי כנגד אותו חשוד, ובתיק הפלילי יירשמו כלל החשדות והתלונות כנגדו. נוסף על כך, יוכלו גורמי אכיפת החוק לבצע פעולות כגון זימון לחקירה או הגשת עדות, ואף דרישה למעצר עד לבירור ההליכים בתיקבאישורו של בית המשפט. מכאן שפתיחת תיק פלילי הינו אירוע מורכב ובעל משמעות שחייב ליווי של איש מקצוע מיומן.

מי מורשה לסגור תיק פלילי

כאמור מי שפותח את התיק הפלילי כנגד פלוני או אלמוני היא משטרת ישראל אחרי שהצטברו בידיה מספר פרטים ועדויות לביצועו של פשע או עבירה על החוק הפלילי בישראל. משכך, הסמכות היחידה לסגירת תיק פלילי, היא המשטרה עצמה, אולם סגירת התיק תתבצע רק לאחר שנבדקו כלל הממצאים וקצין משטרה בתפקיד המתאים הגיעה למסקנה שאין בתיק הפלילי דבר מה העלול להוביל להרשעתו של אדם בדין בבית משפט. רוב רובן של סגירת תיקים בישראל נע סביב שתי עילות מרכזיות:

 • חוסר ראיות – מצב שבו הראיות שנאספו במהלך החקירה לא מצביעות על היתכנות של העמדה לדין.
 • נסיבות שאינן מתאימות להעמדה לדין – מצב זה מסביר שאכן יש חשש לביצוע עבירה, אולם הנסיבות, העדר פגיעה באינטרס הציבורי או חוסר יכולת להשקיע משאבי כוח אדם בתיק, יביאו לסגירתו.

 

תפקידו של עורך הדין בסגירת התיק

לפתיחת תיק פלילי לאדם יש משמעויות רבות והרות גורל, ויש בהן כדי להשפיע על עתידו ומהלך חייו של כל אחד הנקלע לסיטואציה מורכבת שכזאת בחייו. סגירת תיק פלילי היא הכרח ממשי עבור אדם מן הישוב הנקלע לסיטואציה שכזאת. מכאן שהצורך בעזרה של איש מקצוע היא בעלת חשיבות עליונה. כמו שלא תעלו על דעתכם לבצע ניתוח רפואי דחוף שלא על ידי רופא מומחה, כך גם בליווי ההליך של הטיפול התיק פלילי מפתיחתו ועד סגירתו. תפקידו של עורך הדין מתבטא בכמה היבטים.

 • נוכחות פעילה בשלב החקירה – מרגע שנפתח כנגדכם תיק פלילי, הטיפול הבלעדי בתיק יהיה על ידי עו"ד פלילי.
 • פעילות מול גורמי החוק – כלל הפעולות הנדרשות עבור אדם, החל מהגשת מסמכים, ערעור על פתיחת התיק וכל הליך אחר חייב להיות מלווה על ידי עו"ד פלילי, אם לא כך, המחיר שאתם עלולים לשלם יהיה גבוה.
 • השגת המיטב עבור הנאשם – כפי שהסברנו ישנן עילות שונות לסגירת התיק, עורך דין עומרי שטרן ידע להשיג עבורכם את המירב הנדרש כי דין סגירת תיק מחוסר ראיות, לא כדין נסיבות שאינן מתאימות להעמדה לדין.

תפקידו של עורך הדין בסגירת התיק היא למעשה כפולה.

 1. להביא לסגירת התיק לאלתר
 2. להביא לסגירת תיק פלילי בפגיעה המינימלית ביותר עבור הנאשם.

 

סוגי תיקים פלילים

עורכי דין פלילים משמשים כאמור בסוגי תיקים היש בהם חשש לעבירה על החוק הפלילי ובשל כך גם העונש הכרוך בגין הרשעה בהם עלול להיות כבד וגם בשל העובדה שאי סגירת תיק פלילי יש בה כדי להכביד על אדם לאורך חייו. לכן כאשר אדם נקלע לסיטואציה מן הרשימה הבאה, יחייב את מי שנאשם בהם להיעזר בשירותיו של עו"ד פלילי לסגירת תיק פלילי.

 • עבירות סמים – נושא השימוש בסמים הוא מאד גבולי, לכן החשיבות של עו"ד מקצועי היא קריטית.
 • מעורבות קטין – בכל הקשור למעורבות קטין, פעילות נכונה ומהירה של עו"ד פלילי, יש בה בשביל להציל את עתידו של הקטין מרישום פלילי שיהלך אימים על המשך חייו
 • עבירות רכוש – כאשר נדרש נטל הוכחה ברור, התערבותו של עו"ד פלילי תהיה בעלת משמעות עצומה לאפשרות לסגירת התיק
 • עבירות אלימות –  בעבירות אלימות יש אפשרות להוכיח עוד טרם המשפט באמצעות פעולות נכונות שדל עו"ד בכדי להביא לסגירת תיק פלילי

סיכום         

סגירת תיק פלילי יש בה לשנות את חייו של אדם, בוודאי אדם מן השורה שזאת לו הפעם הראשונה שהוא נחשף לסיטואציה שכזאת. לכן אין להמעיט בחשיבות הצורך להיעזר בשירותיהם של בעלי מקצוע במצב זה. בעל המקצוע היחידי שיעזור בסגירת תיק פלילי הוא עו"ד פלילי.

אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

חנינה מנשיא המדינה
 • משפט פלילי ·

חנינה מנשיא המדינה

.
כשמנסים למצוא דרכים למזער עונש על עבירה פלילית, למחוק רישום או לעזור במקרים משפטיים נוספים – כדאי לבדוק האם הגשת בקשת חנינה מנשיא המדינה יכולה להיות רלוונטית. נשיא המדינה רשאי…
עבירת החזקת סכין
 • משפט פלילי ·

עבירת החזקת סכין

.
החזקת סכין או אגרופן ללא סיבה כשרה, על פי סעיף 186 לחוק העונשין, הינה מעשה פלילי ואין הכרח שהמחזיק בסכין יגרום לנזק כדי שתהייה מוגדרת ההחזקה כעבירה. עבירה זו הינה…
מהי תקיפה בצוותא?
 • משפט פלילי ·

מהי תקיפה בצוותא?

.
תקיפה, כל תקיפה היא אירוע מורכב. מצד אחד נמצא אדם שנפגע פיזית, בעוד שמן הצד השני עומד אדם פוגע, אך האם הוא אשם בלעדי?  העלילה מסתבכת כאשר אנו מגלים שהתקיפה…

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן