משרדנו בתקשורת

13 חודשי מאסר לנהג שדרס פעמיים בת 76

12.10.2021

הנהג לא הבחין באישה כשנסע לאחור, דרס אותה ואז נסע שוב קדימה ועלה עליה בשנית. בנוסף לעונש המאסר, קבע בית המשפט תשלום פיצויים של 15 אלף שקלים למשפחת המנוחה.

חקירת בוחני התנועה העלתה כי לנהג הצעיר יש 15 הרשעות תעבורה ב-5 שנים. הוא הורשע גם על נסיעה לאחור, שימוש בטלפון נייד סלולרי תוך כדי נהיגה, אי ציות לתמרור, שליחת סמס תוך כדי נהיגה ועוד.

בוחני התנועה במשטרת מחוז ירושלים שהגיעו לזירה טענו כי הנהג נסע במהירות גבוהה מאוד מהמותר ואם היה נוסע באיטיות ומביט במראות היה יכול למנוע את התאונה הקטלנית.


פרקליטות מחוז ירושלים הגישה נגד הנהג כתב אישום לבית משפט לתעבורה בירושלים בגין עבירה של גרימת מוות ברשלנות. במהלך המשפט ר' חתם באמצעות פרקליטו, עו"ד עומרי שטרן, על הסדר טיעון עם התביעה לפיה הוא יודה בעבירה של גרימת מוות ברשלנות וכל אחד מהצדדים יוכל לטעון באופן חופשי לעונש.

שירות המבחן המליץ לבית המשפט להטיל על ר' עונש מאסר קצר. התביעה מצדה דרשה לגזור על ר' עונש מאסר של שנה וחצי בכלא, פסילת רישיון נהיגה לשבע שנים ותשלום פיצוי למשפחת הקשישה. לבסוף קבעה השופטת, כאמור, עונש של 13 חודשי מאסר בלבד.

13 חודשי מאסר לנהג שנסע רוורס במהירות ודרס למוות הולכת רגל

12.10.2021

הנאשם נתקע בפקק בכביש צר, נסע לאחור כדי לאפשר לרכב שבא ממול לעבור, ולא הבחין בהולכת רגל שחצתה שלא במעבר חציה. השופטת התחשבה בהודאה ובחרטה.

סנגוריו של הנאשם, עו"ד עומרי שטרן ועו"ד חמזה רג'בי, הדגישו כי הנאשם לא התנער מרשלנותו אך לטענתו יש להתחשב בכך שנסע ברחוב צפוף עם תנועה כבדה, תוך לחץ הסביבתי שהופעל עליו. הנסיעה לאחור היתה בת מספר מטרים בלבד, טענו הסנגורים, וניתן לומר שנעשתה כמעט באופן אוטומטי. בנוסף הדגישה ההגנה כי הנאשם לא ראה את המנוחה, לה היה אשם תורם מאחר שחצתה את הכביש בצורה מסוכנת.

לפיכך ביקשו הסנגורים לגזור על הנאשם בין שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות ועד 12 חודשי מאסר בפועל ופסילה למשך ארבע שנים.
הנאשם עצמו אמר בסוף הדיון כי הוא מתקשה מאוד עם טראומת התאונה, מתחרט ולא היתה לו כל כוונה להרוג נפש. לדבריו חייו נהרסו, הוא לא עבד תקופה ארוכה וכשהחל לעבוד נפגע בידו ונשאר ללא עבודה. "אם יכולתי להחזיר את הגלגל לאחור, הייתי עושה זאת", אמר.
השופטת שרית זוכוביצקי-אורי קבעה בגזר הדין: "מדובר בנהג צעיר בעל ותק נהיגה לא ארוך שעברו התעבורתי כולל הרשעות בעבירות בטיחות". השופטת הדגישה כי זו הפעם השנייה שבה הנאשם נוסע אחורנית שלא כדין, והוסיפה: "לקולה לקחתי בחשבון את העובדה כי הנאשם הודה באשמה ובכך חסך זמן שיפוטי, את החרטה שהביע באולם בית המשפט, את נסיבותיו האישיות וכן את העובדה שרוב הרשעותיו של הנאשם הן בעבירות מסוג ברירת משפט. כן הבאתי בחשבון את המלצת שירות המבחן".
לפיכך גזרה השופטת על הנאשם 13 חודשי מאסר בפועל, פסילת רישיון ל-10 שנים, ופיצוי של 15 אלף שקל למשפחת המנוחה.

אשקלון: שני נאשמים בתקיפת זוג צעיר ביציאה ממועדון

19.7.2021

כתב האישום מייחס לשני הנאשמים עבירות איומים ותקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר. מלבד כתב האישום ביקשה התביעה להאריך עד תום ההליכים את מעצרם של הנאשמים, המיוצגים על יד עו"ד עומרי שטרן.

הנאשמים טוענים כי הותקפו לפני שתקפו. השופט קיבל את עמדת הסנגור על כך שלא קיימות ראיות לגבי חלק מהאלימות המתוארת בכתב האישום, ושחרר את הנאשמים בתנאים מגבילים.

הפרקליטות אכן הגישה ערר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופט אריאל חזק דחה את הערר ביחס לנאשם ששוחרר למעצר בית, אולם החמיר בתנאי השחרור של ט"ג, וקבע כי ישוחרר למעצר בית. השופט ציין בהחלטתו כי אמנם קיימות ראיות לכאורה נגד הנאשמים, "אך ספק אם מדובר בראיות ברמה הגבוהה ביותר".

חשד: אחים ממזרח ירושלים הבריחו 10 אקדחים דרך גבול ירדן

01.3.2021
חשד: אחים ממזרח ירושלים הבריחו 10 אקדחים דרך גבול ירדן
יחידת גבולות בסיוע צה"ל ביצעה מארב ותפסה את החשודים בשני כלי רכב נפרדים עם אקדחי 9 מ"מ בשווי מוערך של כחצי מיליון שקל
שני החשודים הובאו לבית משפט השלום בנצרת, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם במספר ימים לצורך ביצוע פעולות חקירה. מהדיונים עלה כי כלי הנשק נתפסו ככל הנראה ברכבו של פאדי, מה שגרם לפראס להכחיש כל קשר אליהם. עו"ד עומרי שטרן שמייצג את האחים שלל כל קשר של פאדי להברחה וטען כי החשד נגדו לא התחזק.
מעצרם של שני האחים הוארך בדיון הראשון עד אתמול (28 פברואר), אז הם הובאו לדיון נוסף בבקשה להאריך את מעצרם ב-10 ימים. המשטרה טענה כי חלה התפתחות בחקירה והתחזקות בחשד.

שחרור מוקדם לאחים מרהט שריצו מאסר על עבירות אלימות

25.2.2021
הפרקליטות התנגדה לשחרור אסיר שהיכה באמצעות אלות קרובי משפחה שלו, אבל הוועדה קיבלה את טיעוני הסנגור והורתה לשחררו. כאשר אחיו אשר נשפט למאסר על אותן עבירות עלה לוועדה, הפרקליטות כבר לא התנגדה.
עו"ד שטרן הזכיר מנגד, כי החבלות שנגרמו למתלוננים נגרמו כתוצאה מהירי של הנאשם השלישי ולא עקב המכות עם האלות מצדם של האחים. בנוסף טען עו"ד שטרן, כי המאסר זעזע את הנאשם, שהיה אסיר חיובי בכל תקופת מאסרו ונכח בכל המפגשים הטיפוליים שנקבעו לו. באשר לטענת הסכסוך ברהט, עו"ד שטרן טען כי קרובי משפחתם של האחים עדיין מתגוררים ברהט ולא קיימת אינדיקציה לכך שהסכסוך עדיין קיים. לבסוף ביקש לשחרר את האסיר בהתאם לתוכנית של הרשות לשיקום האסיר (רש"א), אשר מצאה את אותו מתאים לשחרור מוקדם.
ועדת השחרורים בראשותה של השופטת בדימוס דרורה בית אור קיבלה לבסוף את הבקשה והורתה על שחרורו של אנואר בהתאם למתווה של רש"א, הכולל תוכנית תעסוקתית והגבלות כאלה ואחרות.

משכפלים, גונבים ונעלמים: כך פעלה "כנופיית משכפלי המפתחות" מהמרכז

18.2.2021

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים

מעצר בית באיזוק אלקטרוני לנאשם מ"כנופיית המפתחות המותאמים"

15.2.2021

שופטת שלום האריכה את מעצרו של אלי מוגרבי עד תום ההליכים, אך שופטת מחוזית הפכה את ההחלטה בעקבות ערר שהגיש הסנגור

שני צעירים מהשרון חשודים בסחר והחזקת 300 גרם קנאביס

1.2.2021

המשטרה טוענת כי מספר אנשים, ביניהם קטינים, העידו כי אחד החשודים מכר להם קנאביס. החשוד השני שוחרר בתנאים מגבילים

תובנות של צעיר מנתיבות שמכר קנאביס לסוכן וריצה מאסר

23.3.2020

אחרי שמכר לסוכן 350 גרם קנאביס בשווי 15 אלף שקל ונשפט לשנתיים מאסר, הצעיר אמר בוועדת השחרורים: "המעשה שעשיתי יכול היה להרוס משפחות… היום אני במקום אחר, עובד במפעל בשביל 11 שקל לשעה"

חברי הוועדה החליטו כאמור לקצר בשליש את עונשו של האסיר וכתבו בהחלטתם: "נוכח הדיווחים בדבר הרקע המשפחתי שבמסגרתו גדל האסיר, בנסיבות של הזנחה ובעייתיות מסגרתית. נוכח הודאת האסיר בעבירות שעבר, ובעיקר מאחר שגורמי הטיפול ורש"א מצביעים על מוטיבציה ממשית לשיקום, וכאשר האסיר החל, למעשה, בתהליך שיקומי עוד לפני המאסר, ובעיקר לאור ההתרשמות הבלתי אמצעית, סבורה הוועדה כי ניתן לאפשר את שחרורו המוקדם של האסיר, שכן מסוכנותו לשלום הציבור פחתה משמעותית".

פוסטה TV: צפו בפעילות של "כנופיית המפתחות המותאמים"

9.12.2020

חקירה של ימ"ר מרכז הביאה לכתב אישום נגד שישה נאשמים בהתפרצויות מתוחכמות לדירות באזור המרכז

שוחררו שני אחים שפצצו במכות את אחותם בליל אירוסיה ואיימו להכניס אותה לשק

30.11.2020

שני האחים נאשמים כי איימו "להשליך אותה היכן שלא ימצאו אותה לעולם", עד שמרוב פחד הטילה את מימיה על עצמה * שני האחים שוחררו למעצר בית בכתובת בו היכו את אחותם.

מאסר על תנאי לצעיר שנהג למרות שרישיונו נפסל עקב צריכת קנאביס

24.11.2020

הצדדים הגיעו להסדר טיעון לאחר שהסנגור הדגיש כי בינתיים הנאשם השיג רישיון לצריכת קנאביס, וכי הוא לא הפקיד את רישיונו עקב סגר הקורונה.

בוטלה הפקעת עבודות שירות למורשע באיומים על סוהר

8.11.2020

תושב מזרח ירושלים איים על סוהר שמצא דוקרן בתאו ונידון לחודש מאסר בעבודות שירות. לאחר שלא התייצב לעבודות וגם לא לשימוע, שב"ס החליט להפקיע את העבודות. השופטת קבעה כי ייערך לו שימוע חדש.

כתב אישום נגד הצעיר שהניף אצבע משולשת לעברה של ח"כ קרן ברק

8.11.2020

א', חייל משוחרר תושב רמלה שנקלע לפני כשנה לעימות מילולי עם סגנית יו"ר הכנסת קרן ברק, צפוי לעמוד בקרוב למשפט, לאחר שברק, יחד עם עוזרה האישי, הגישו נגדו תלונה במשטרה בטענה שאיים עליהם ותקף אותם. "מרשי קיבל את ההודעה על הגשת כתב האישום נגדו בתדהמה ובזעזוע רב", נמסר מטעם עורך דינו של א'.

נהג משאית מואשם בתקיפת ח"כ קרן ברק שצלמה אותו חוסם את דרכה

4.11.2020

הח"כ הנמרצת התעצבנה, הנהג הניף אצבע משולשת, והפיל את אופניה, היא והעוזר הפרלמנטרי צילמו ללא הפסקה * סנגורו של הנאשם: "כולי תקווה שזהות המתלוננת לא היא שהביאה את המדינה למצות עם מרשי את הדין".

כתב אישום סדרתי נגד גנב סדרתי של מכוניות קיה פיקנטו

30.9.2020

המשטרה טוענת כי בכל פעם שהנאשם עבר עם רכבו במעבר "חיזמה" בשלושת החודשים האחרונים, הוא למעשה ליווה רכבי קיה גנובים לשטחים הפלסטינים. כתב אישום על שש גניבות כאלה לא הספיק למעצר עד תום ההליכים.

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

פרוקטול

אי ציות לתמרור עצור, כניסה לצומת שאינה פנויה, נהיגה בקלות ראש וגרימת תאונת דרכים בהתנהגות הגורמת נזק וחבלה – פסילה מותנית חודשיים לשנה וקנס 750 ש"ח בלבד

.
לקוחה של המשרד, אישה סופר נורמטיבית, נהגת מצוינת, היה לה יום רע, לצערה גרמה לתאונת דרכים עם נזק לא קטן לרכבים ואף נחבלה בעצמנה ופונתה באומבולנס לבית חולים. לאחר לימוד…

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

המלצות להערכות למחאה מאורגנת
  • כללי ·

המלצות כיצד להערך למחאה מאורגנת

.
בשבועות האחרונים לאור המשבר העמוק שיצרה ההתמודדות עם נגיף הקורונה והחלטות הממשלה על סגירת עסקים רבים קמו להן מספר רב של מחאות מאורגנות יותר ופחות. במהלך ההפגנות נעצרו עשרות מפגינים,…

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן