הרשעה בפשיעה מינית – מהן ההשלכות?

פשיעה מינית היא אחת הפשיעות הקשות ביותר עבור החברה, גם אם בית המשפט יראה נסיבות מקלות או אשמה חלקית, החברה איננה סלחנית כלפי עבירות מסוג זה. לכן החשיבות של מי שמואשם בהן לקבל את הסעד המשפטי המיטבי הוא בעל חשיבות עליונה, במקרים אלו חשיבות עורך הדין הפלילי היא ברמה הגבוהה ביותר.

 

מהי עבירת מין?

עבירות מין הן בין העבירות החמורות ביתר בספר החוקים. המחוקק, בתי המשפט וגם הלך הרוח הציבורי, מעניקים משקל רב לטיפול בעברייני מין ופעמים רבות דינם נגזר עוד לפני שעלתה טענה אחת בבית המשפט. בחוק הישראלי מגדיר עבירות מין כעבירות בהן התבצעה אחת מן הפעולות הבאות :
* אונס * מעשה סדום * מעשה מגונה * בעילה אסורה בהסכמה * הטרדה מינית * מעשה מגונה בפומבי * החזקת פורנוגרפיה פדופילית * תקיפה מינית של ילדים * סחיטה באיומים בנסיבות מיניות * פשעי מין באינטרנט / ניסיון תקיפה מינית * הפרות צוי פיקוח של עברייני מין

בגין כל אחת מהעבירות הללו צפוי אדם לעמוד לדין וצפוי אם יורשע לעונשים כבדים והשפעה על כל המשך חייו, מעט בכל תחום בחיים.

 

מהן ההשלכות הצפויות לנאשם?

עבירות מין יש בהן בכדי לייצר השלכות הרות גורל על על מי שרק יורשע בהן, אדם אשר נעצר בגין האשמה באונס, או תקיפה מינית, חייו משתנים ללא היכר החל מאותו הרגע. החל משלב המעצר וההאשמות החברה הסובבת את אותו אדם ככל הנראה תזנח אותו, אולם יותר מכך, אדם אשר יורשע בעבירות מין לעולם לא יוכל לחזור לחייו כפי שהכיר אותם לפני כן.
מאסר ממושך – ההשלכה הראשונה של מי שיורשע בעבירות מין, הן ללא ספק עונש מאסר ממושך לתקופה משמעותית ולרוב גם שילומי פיצויים למתלוננים.
סנקציות חברתיות – מיותר לציין את חומרת הסנקציות שמטילה החברה על נאשמים בעבירות מין.
קלון – הקלון הוא כתם לכל החיים שלעולם לא יוכל המחק גם בפן הרשמי וכן בפן החברתי.

בשל סיבות אלו חייב כל נאשם להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי על מנת להבטיח טיפול הולם וצודק שכן אין מנוס מלהבהיר את העובדה שייצוג שכזה הוא בעל משמעות עצומה לסיכויים של נאשם לסיים את המשפט בתוצאות טובות. משרד עורך דין עומרי שטרן מתמחה בליווי
וטיפול בתיקי תקיפה מינית לסוגיה השונים.

 

האשמות שווא

בתיקי פשיעה מינית יש מקרים לא מעטים, שאמנם לא מעידים על הכלל, אך הם קיימים ואלו הן האשמות שווא שטופלים בעיקר בתיקי גירושים או סכסוכים אישיים על מנת להשיג נקודות יתרון בקרב משפטי אחר. חשוב להבין, קל מאד לטפול האשמות שווא כלפי פלוני אלמוני הקשורות לפשיעה מינית, אולם קשה מאד לנקות את השם והמוניטין גם לאחר שמושגת סגירת תיק פלילי וזיכוי בבית המשפט. במקרים כאלו עולה עוד יותר חשיבותו של עורך דין פלילי המכיר את החוק על כל גווניו. האשמת שווא היא סיטואציה מורכבת וכואבת מאד למי שחווה אותה, אולם אל לנו לחשוב שהעובדה שאדם בטוח בחפותו, תספיק לו, חשיבות עורך דין במקרה כזה היא משמעותית.

 

הגבלות של זכיות בסיסיות

אדם היורשע בעבירות מין יהיה כמובן כפוף להחלטות בית המשפט בעניינו, הוא או היא ככל הנראה יספגו גזר הדין אשר ישלול את הזכויות הבסיסיות שיש לכל אדם כפי שאנו מכירים אותם כיום ולרוב לא מייחסים להם חשיבות מכיוון שהן ברורות ומובנות לנו, מי שיורשע בעבירות מין זכויות אלו ילקחו ממנו לאלתר.
הזכות לחופש – כל איש או אישה שיורשעו בעבירות של פשיעה מינית ימצאו עצמם מאחוי סורג ובריח לתקופה לא קצרה ובכך המדינה למעשה תשלול מהם את הזכות הבסיסית שיש לאדם וזאת הזכות לחופש.
חופש העיסוק – גם לאחר שיסיים אדם ריצוי עונש מאסר עדיין יהיה מוגבל מאד בסוג התעסוקה שיוכל לבחור בו ומקצועות רבים יהיו סגורים בפניו.
הזכות לשקט – תמונותיו ועברו של אדם יהיו מפורסמים, לכן בהחלט ייתכן שלא יוכל לבחור מקום מגורים שירצה או לקחת חלק בפעולות אלו ואחרות בשל לחץ ציבורי כנגדו.

לכן בכל תהליך הקשור בפשיעה מינית, חשוב ביותר להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי המכיר את תחום הפשיעה המינית על כל היבטיה, מי שלא יעשה כן חושף את עצמו לפגיעות גדולות והחמרת מצבו שחמור גם כך. משרד עורך דין עומרי שטרן מתמחה בליווי בנושא פשיעה מינית החל מהגשת התלונה ועד לאחר סיום ההליך המשפטי.

 

סנקציות חברתיות

ההשלכות כנגד אנשים אשר מורשעים בעבירות של פשיעה מינית הוא כפי שניתן להבין קשות ביותר מצד גורמי השלטון, וגם אם יש כאלו שחושבים שיש להחמיר בהם, עדיין הם קשים ומורכבים, אולם קשה לא פחות מכך אלו הסנקציות החברתיות שהחברה מטילה על מי שהורשע בעבירות שכאלו.
נידוי משפחתי וחברתי – אדם המורשע בעבירות מין יזכה ככל הנראה לסנקציה חברתית קשה שבה כל חבריו, הקהילה שלו ולעיתים גם משפחתו יפנו לו עורף
פרסום – ייתכן והיכן שלא יחליט להתגורר יפורסם שמו בתמונות וברשתות החברתיות ויגרמו להרחקתו מהמרחב הציבורי
תעסוקה – מעסיקים רבים ימנעו מלהעסיק אנשים אשר הורשעו בעבירות מין.
חדירה לפרטיות – פרטים אישיים כגון פגמים גופנים, כתובות קעקע או פרטים אחרים הופכים להיות נחלת הכלל על מנת להזהיר את הסביבה מפני העבריין.

אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

מהי תקיפה בצוותא?
  • משפט פלילי ·

מהי תקיפה בצוותא?

.
תקיפה, כל תקיפה היא אירוע מורכב. מצד אחד נמצא אדם שנפגע פיזית, בעוד שמן הצד השני עומד אדם פוגע, אך האם הוא אשם בלעדי?  העלילה מסתבכת כאשר אנו מגלים שהתקיפה…
  • משפט פלילי ·

מהו ארגון פשיעה?

.
העולם המודרני מתנהל במידה רבה סביב כספים, נכסים ועסקאות פיננסיות. ישנם גורמים עברייניים המנצלים את המערכות הללו לצרכיהם, תוך פגיעה באנשים פרטיים, חברות ובכלכלה כולה. עבירות אלו המכונות "פשיעה כלכלית",…
  • משפט פלילי ·

מה זה מעצר עד תום ההליכים?

.
מעצר עד תום ההליכים הינו הליך המעצר בדרגה המחמירה ביותר. בדרך כלל שופטים מוציאים צווים למעצר עד תום ההליכים כאשר הם סבורים כי האדם מסוכן לציבור/עלול להלך אימים על עדים…
  • משפט פלילי ·

מהו הסדר טיעון?

.
בתי המשפט בישראל עמוסים, אין בכל חדש, מצוקת כוח האדם במערכת המשפט עם העובדה שבישראל ישנם ריבוי תביעות מאלצות את המערכת המשפטית למצא פתרונות להקלת העומס על המערכת, הסדר טיעון…

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן