הטרדה מינית במקום העבודה: המדריך המלא לנפגע/ת

התמודדות עם הטרדה מינית במקום העבודה יכולה להיות מאתגרת במובנים רבים ובשל כך, רבים מנפגעי ההטרדות המיניות בעבודה, חוששים לעשות משהו בנושא. אולם חשוב לדעת כי ישנן זכויות שונות שעובדת או עובד שנפגעו מהטרדה מינית במקום עבודתם, רשאים לממש בהתאם לחוק. בשורות הבאות נציג מדריך מקיף המפרט אילו צעדים ניתן לנקוט בעקבות הטרדה מינית במקום העבודה.

 

אילו צעדים ניתן לנקוט אם חוויתם הטרדה מינית במקום העבודה שלכם?

אדם שחווה הטרדה מינית במקום עבודתו, רשאי לממש את הסעדים הבאים שהחוק מציע:

 

  1. דיווח לאחראי למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה:

כל מעסיק בישראל מחויב למנות אחראי למניעת הטרדה מינית בסביבת העבודה. על האחראי למניעת הטרדה מינית מוטלת המשימה לקבל ולברר ביסודיות תלונות של עובדים בנושא הטרדות מיניות בסביבת העבודה. במקרה של הטרדה מינית בעבודה, הנפגע/ת רשאים להגיש תלונה כנגד המטריד, לאחראי למניעת הטרדות מיניות בעבודה.

אם האדם שאתם מגישים נגדו תלונה הוא עובד קבלן המועסק אצל המעסיק שלכם, דעו כי אתם עדיין יכולים להגיש את תלונתכם לבדיקת האחראי למניעת הטרדה מינית בעבודתכם. לחילופין, תוכלו להגיש את התלונה לאחראי למניעת הטרדה מינית בעבודה של חברת הקבלן שדרכה העובד המטריד מועסק בפועל.

לאחר הליך הבירור שמבצע האחראי למניעת הטרדות מיניות, האחראי עורך דו"ח הכולל סיכום של ממצאיו והמלצות מנומקות לגבי הפעולות המתאימות שיש לנקוט על ידי המעסיק.

עם קבלת הדוח עומדות בפני המעסיק מספר אפשרויות:

הראשונה היא לנקוט באמצעים למניעת המשך ההטרדות המיניות או לתיקון הנזק שנגרם. זה עשוי להיות כרוך במתן הנחיות לעובדים המעורבים בפרשה, העברת הצד שנגדו הוגשה התלונה למחלקה שונה או שלילת חלק מסמכויותיו, או נקיטת כל צעד אחר הדרוש כדי לטפל בבעיה.

ערוץ פעולה נוסף, הוא פתיחת הליכים משמעתיים בהתאם לתקנון המשמעת של המעסיק. פעולות אלו עשויות לכלול הורדת שכר, הורדה בדרגה, שלילת אפשרויות קידום, נזיפה או הפסקת ההעסקה של הגורם המטריד.

מנגד, במקרים מסוימים בוחרים מעסיקים שלא לעשות שום פעולה בעקבות התלונה שהוגשה לאחראי למניעת הטרדה במקום העבודה.

בכל מקרה, על המעסיק ליישם את החלטתו באופן מיידי, תוך מתן הודעה בכתב המסבירה את ההחלטה למתלונן/ת, לעובד שהתלונה הוגשה כנגדו, ולגורם המיועד למניעת הטרדה מינית בעבודה.

על פי חוק, עומדת למתלונן ולנילון הזכות לעיין בדו"ח שהוכן על ידי האחראי למניעת הטרדה מינית. ברוב המקרים, מקומות העבודה מספקים עותק מהדוח יחד עם ההחלטה. על ידי ביצוע שלבים אלה, אנשים שחוו הטרדה מינית בעבודה יכולים לנווט בתהליך הדיווח וחיפוש פתרון בצורה הוגנת וחוקית.

הערה חשובה: בזמן שהתלונה בבדיקה, המעסיק הכרחי להבטיח את שלומם ורווחתם של המתלונן/ת וכל העדים המעורבים במקרה ולמנוע פגיעה בזכויותיהם בעבודה. כדי להשיג זאת, על המעסיק לשקול צעדים כגון הרחקת הפרט הנאשם בהטרדה מהמתלונן/ת (לדוגמה, באמצעות העברה בין מחלקות או שינוי סמכויותיו במהלך החקירה). זה קריטי במיוחד כדי למנוע כל הפרעה לתהליך הבירור.

 

  1. הגשת תלונה במשטרת ישראל:

לנפגעות ונפגעי הטרדה מינית בעבודה ובכלל, יש זכות להגיש תלונה במשטרה. למותר לציין כי הטרדה מינית מהווה עבירה פלילית חמורה שעלולה לגרור מאסר כעונש. יתר על כן, הטרדה של עובד או כל אדם עקב תלונה שהגיש בגין הטרדה מינית, היא גם עבירה פלילית, שעלולה להוביל למאסר למטריד.

במהלך חקירת המשטרה עומדת לנפגע/ת אפשרות לבקש חקירה על ידי חוקר ממין לפי בחירתם.

על נאשם בהטרדה מינית שיימצא אשם בבית המשפט, עלולים להיגזר עונש מאסר, עבודות שירות וכן תשלום פיצוי כספי לטובת המתלונן/ת.

לסיוע בהגנה על זכויותיכם בחקירה, מומלץ מאוד לפנות לייצוג של עורך דין עבירות מין לפני תחילת החקירה.

 

  1. הגשת תביעת פיצויים באמצעות בית הדין לעבודה:

הטרדה מינית בעבודה היא לא רק עבירה פלילית, אלא גם עוולה אזרחית, המהווה עילה להגשת תביעה לפיצוי כספי כנגד המטריד. אם הטרדה כזו מתרחשת בהקשר של מקום העבודה, לנפגע/ת יש אפשרות להגיש תביעה אזרחית בבית הדין האזורי לעבודה. חשוב לדעת שבהליך משפטי זה, המוטרד/ת יכול/ה להגיש תביעה הן כנגד המטריד והן כנגד מקום העבודה, במידה שהמעסיק לא קיים את אחריותו למניעת הטרדות מיניות בעבודה ו/או טיפול בתלונות על הטרדה מינית במקום העבודה.

חשוב לדעת כי כאשר מוגשת תביעת פיצויים בגין הטרדה מינית בעבודה, לאחר שהמטריד כבר הורשע בפלילים בגין עבירה זו, אין צורך לשחזר את התרחשות המעשים בבית הדין לעבודה. פסק הדין הפלילי שנקבע יכול לשמש כבסיס לתיק האזרחי.

 

הטרדה מינית במקום העבודה: סיכום

כפי שלבטח הבנתם, החוק מאפשר לכם לפעול בכמה וכמה ערוצים במידה ונפגעתם מהטרדה מינית בעבודה. אולם אין זה אומר שהתהליך למימוש זכויותיכם, יהיה קל ופשוט. על מנת להגן על הזכויות והאינטרסים שלכם במצב רגיש זה, חיוני לפנות בהקדם להתייעצות עם עורך דין פלילי.

משרד עורכי דין פלילי עומרי שטרן סייע זה מכבר לנפגעי עבירות מין רבים בישראל, למצות את הדין מול הצד הפוגע ולממש את זכויותיהם במלואן. אל תהססו לפנות אלינו להתייעצות משפטית מקצועית ולהגן על עצמכם – רגישות למצבכם וסודיות מלאה מובטחת.

 

אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

  • משפט פלילי ·

מהי פשיעה חמורה?

.
פשיעה חמורה היא נושא מרכזי בשיח הציבורי והמשפטי, אך למרות זאת אין הגדרה חד-משמעית למונח זה. קיימת מחלוקת ציבורית ומשפטית נרחבת באשר לקריטריונים להגדרת חומרת העבירה, מדרג חומרתן של עבירות…
עבירת החזקת סכין
  • משפט פלילי ·

עבירת החזקת סכין

.
החזקת סכין או אגרופן ללא סיבה כשרה, על פי סעיף 186 לחוק העונשין, הינה מעשה פלילי ואין הכרח שהמחזיק בסכין יגרום לנזק כדי שתהייה מוגדרת ההחזקה כעבירה. עבירה זו הינה…

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן