דוגמאות גזר דין על סחר בסמים

סמים הם מכת מדינה, המחיר שהמדינה משלמת בגין השימוש בהם ותופעות הלוואי החברתיות הוא גבוה, משום כך מדינת ישראל מתייחסת באמצעות בתי המשפט שלה לסחר בסמים כאירוע שיש לנהוג בו ביד קשה. משום כך במידה ונקלעתם לעבירות סחר בסמים, יש חשיבות עצומה לייצוג משפטי איכותי ומקצועי להקטנת הנזקים.

מהו סחר בסמים                                                                                                  

סחר בסמים הינו שם כולל המוענק לכלל ההליך שבו מתקיים שימוש בסם, כל סם. יש כאלו אשר נוטים לחשוב כי הטיפול בסחר בסמים ועבירות סמים מתחיל ומסתיים ברגע שבו אדם מסוים מוכר את הסם ואילו אדם אחר רוכש אותו. אולם הדבר רחוק מלהיות כך ולמעשה עילת הסחר בסמים היא תופעה נרחבת הרבה יותר ומסמנת למעשה את כל התהליך שבו מיוצר סם, בין אם כגידול טבעי ולא חוקי, או בין אם ייצור במעבדה, הדרך שהסם עובר בהליך ה"לוגיסטי" שבעזרתו מגיע הסם מהיצרנים אל הדילרים ובסוף ללקוחות הקצה, וכן את דרך שעושה הכסף באופן הפוך עבור כל פעולה בשרשרת זאת. סחר בסמים הוא עבירה על החוק הפלילי של מדינת ישראל, ולכן במידה ואדם עומד לדין בגין עבירת סמים, מוטב לו שיפנה לקבלת ייעוץ וליווי מעורך דין פלילי, או עורך דין המתמחה בעבירות סמים. חוקי הסמים משתנים מארץ לארץ ויכול להיות סם הוא חוקי במדינה אחרת ולא חוקי במדינה שכנה, בישראל המסמך הקובע לגבי חוקיותו של חומר מסוים, היא פקודת הסמים. ברוב המדינות רוב הרשימה של החומרים האסורים היא זהה ויש בה שינויים קלים במקרה של הסתבכות בעבירות סמים, עורך דין פלילי עומרי שטרן מתמחה בליווי נאשמים בסחר בסמים, או יעוץ לפני חקירה במשטרה.

 

עבירת סמים ראשונה

בדוגמא למקרה בו הואשם אדם בן 29 לוחם בעברו וללא עבר פלילי באחזקת סם מסוים בכמות קטנה אך עונה להגדרה של מעבר לצריכה עצמית, הוא הועמד למשפט בגין גידול וסחר בסמים. עורך דין פלילי שייצג אותו הציג את כלל מעלותיו הטובות ואת העובדה שמאז המקרה הוא השתקם וביקש למחוק את הרשעתו. בית המשפט סבר באופן אחר מדעתו של עורך דין עבירות סמים והסביר באופן מפורש שהצעיר אמנם תיקן דרכיו מאז המקרה, אולם הוא פעל ביודעין לטובת שימוש מסחרי בסם, לכן אין לפטור אותו מעונש וגזר על הנאשם 300 שעות עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס צנוע, תוך ציון העובדה שהתיק הפלילי הנקי של הנאשם עומד לזכותו.

 

גידול סמים בחצר הבית

במקרה אחר שעדיין עומד על סף המקרים הפשוטים, בעת פשיטה על חצרו של אדם נתגלו 58 שתילי מריחואנה, הנאשם טען שאלו הם לשימוש העצמי בלבד ואין הוא סוחר בהם, בנוסף לא נמצאו ראיות המוכיחות שאכן התבצע סחר בסמים. לאחר התייעצות עם עו"ד פלילי, נטען בבית המשפט שהאדם הינו נורמטיבי, לצרות שלחובתו עבירת סמים קודמת. עורך דין פלילי שייצג את הנאשם ביקש לבטל את האישומים המיוחסים לאותו נאשם, אולם בית המשפט דרש להטיל עונש של עבודות שירות וקנס וציין שגם אם לא הוכחה טענת הסחר, לא נפסלה טענת הפצה לחברים שגם היא נחשבת עבירת סמים. השופט אף פסל את רישיונו של הנאשם לשנה כך שגם זאת פגיעה בעסקיו ובהכנסותיו של אדם.

הברחת סמים מדרום אמריקה                                                                           

המקרה הנ"ל הוא מורכב מעט יותר, מדובר על מעצר של 3 נתינות זרות בעלות אזרחות של מדינה דרום אמריקאית, אשר נוצלו בכדי להעביר כמויות סם מסוג קוקאין דרך נמל התעופה בן גוריון. משנתפסו היה ברור לכל שהן אינן הדמויות העיקריות ברשת הברחת הסם, ומשום העניק עו"ד פלילי לשלושת הנשים  ייעוץ לפני חקירה במשטרה שבה הבטיחו לשתף פעולה ולהעביר את כל המידע שבראשותן. משום כך ומשום העובדה שהנשים שהו טרם המשפט 10 חודשים במעצר שהן אינן יודעות את השפה ובתנאים קשים, ביקש סנגורן הקלה בגזר הדין. השופט שדן בתיק הסביר כי לא ניתן להקל ראש במקרה ובהשלכות שלו על החדרת כמות סם גדולה לשוק הישראלי, ולמרות העובדה שברור כי הנשים אינן מנהלות את התהליך, הן ראויות לעונש כבד, וגזר עליהן 3 שנות מאסר כל אחת.

 

שנתיים מאסר לצעיר שסחר בקוקאין עם סוכן משטרתי

בתיק אשר התנהל בבית משפט בדרום נקבע כי הנאשם עסק בסחר בסמים ונמצא כי במהלך 2 פגישות מכר סם מסוג קוקאין לסוכן משטרתי. שווי הסם מוערך בעשרות אלפי שקלים. הרשעתו של הנאשם באה על רקע העובדה שהיה שותף ברמות שונות בעסקאות סמים בחלקן כמבצע עיקרי של העסקה. כאשר בית המשפט בא לדון בטיעוני העונש עמדו לחובת הנאשם העובדה שהוא מוכר למשטרה והוא בעל הרשעות קודמות בתחום הסמים. בנוסף סוג הסם אותו מכר הנאשם נחשב למסוכן במיוחד. על רקע התנהלות זאת ביקשה התביעה להגיע להסדר טיעון עם הנאשם ונגזרו עליו שנתיים מאסר בפועל, בנוסף מאסר על תנאי ל שלוש שנים וקנס נמוך מתוך התחשבות במצבו הכלכלי הסבוך.

המשותף לכל הדוגמאות שהבאנו כאן היא בעובדה שבית המשפט לא סולח על עבירות סמים ויש צורך בליווי מקצועי מהימן ומיומן על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר בכל סיטואציה עורך דין עומרי שטרן הינו עורך דין פלילי מלווה ומייצג נאשמים בעבירות סמים.

אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

  • משפט פלילי ·

שלבי ההליך הפלילי

.
במאמר זה יפורטו השלבים השונים של ההליך הפלילי. חשוב לציין כי אלו שלבים מסננים ורוב הנאשמים שנפתח נגדם הליך פלילי לא ימשיכו לכל אורך השלבים. בנוסף נציין כי בכל שלב…
חיפוש בלתי חוקי מהו?
  • משפט פלילי ·

חיפוש בלתי חוקי מהו?

.
לפי חוק סדר הדין הפלילי חיפוש ניתן לערוך על אדם וברכושו רק כאשר ישנו "יסוד סביר לחשד" שנעברה עבירה. רוב הציבור סבור כי אם שוטר ניגש בבקשה לבצע חיפוש באופן…

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן