ביטול כתב אישום לאחר שהוגש לבית המשפט

אם יש משהו שכל עורך דין פלילי מנוסה יודע הוא שאם הגישו נגד הלקוח שלך כתב אישום, הסיכוי לסיים את התיק בלא כלום שואף לאפס.
כן זה נשמע מוזר, כן ככה לא עושים צדק, אבל בהליך פלילי עושים משפט, יוצקים תוכן לתוך כללים משפטיים מאוד שבלונים.
גם הסטטיסטיקה לא לטובת הלקוח, בבתי המשפט אחוז נמוך מאוד של כתבי אישום שהוגשו והסתיימו בביטול האישום או בזיכוי בדין.
אבל כשאצלנו במשרד מאמינים במשהו, נלחמים עבורו בכל הכח.
סיפור שהיה כך היה – לקוח המשרד, אדם מבוגר, עמיד, בעל עסקים שבמשך שנים מוטרד על ידי השכנים שלו.
השכנים כמובן טוענים שזה לגמרי הדדי.
תקשיבו טוב! בשנתיים הוגשו כ130 תלונות במשטרה והוגשו לבית המשפט מספר תביעות אזרחיות.
מה שמבדר יותר מכל הוא שכל התלונות נסגרו וכל התביעות נמחקו.
חוץ מפעם אחת שהלקוח שלי זכה בתביעה אזרחית קטנה בסכום די נמוך, אז יצאו השכנים מאולם בית המשפט והתחילו להתקוטט בניהם במסדרונות בית המשפט.
ואם כל התיאורים קודם לא הספיקו אני מותיר לדמיונכם הפרוע לדמיין כיצד נראה קרב תרנגולים בין שני שכנים בני 65 שכמובן נבלם בשלב מוקדם מאוד על ידי מאבטחי משמר בתי המשפט שהיו חייבים לקלקל את המסיבה.
אז אמרנו – עושים משפט נכון? ישב תובע, עשה את עבודתו נאמנה, יש סיכוי סביר להרשעה והופ נולד לו כתב אישום בעבירת תגרה במקום ציבורי.
אבל לשמחתי ולשמחת הלקוח שלי, אני יודע איך להסביר לאותו תובע בדיוק שלא נעשה צדק ואולי גם לא משפט. מדובר בזוטי דברים, ההליך הפלילי שמור למקרים החריגים המתאימים לו. אפילו הצעתי, אולי מעז יצא מתוק? נשלח אותם להליך גישור, נסיים את הסיפור ככה – שניהם ידעו שלא כדאי להם יותר להעסיק את המשטרה ואת בתי המשפט, ישמרו על הפה סגור, הידיים בכיסים והרכב בחנייה שרשומה בטאבו.
התובע השתכנע, השכנים השלימו, כתב האישום בוטל ואני אומר – סוף טוב, הכל טוב.
והלקוח? מרוצה כמובן – ביטול כתב האישום שווה ערך לזיכוי בתיק, הוא רק התבאס קצת שהעורך דין שהוא שילם לו זיכה גם את השכן.
עד לפעם הבאה ?

אהבת? שתף עם חבריך
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
מי שקרא את הכתבה הזו התעניין גם בנושאים:

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

בקשת מעצר 2

שחרור בימים חשד לגניבת רכוש רב בכנופיה

.
שחרור במסגרת מעצר ימים בפרשייה שזכתה על ידי ימ"ר מרכז לכינוי "מה קשור", מעניין למה https://www.ashdodnet.com/חדשות-אשדוד/כנופיה-שהורכבה-מתושבי-אשדוד-ותל-שבע-נעצרה-432920/2 *יצגתי מטעם משרד עורך דין אהוד בן יהודה*

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו: 054-7713271

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הצלחות המשרד

חמישה צעירים כבני 30, כולם בעלי עבר פלילי עשיר, נהגו בחודשים האחרונים לפרוץ בצורה מתוחכמת לביתם של תושבי אזור ראשון לציון. על פי החשד, החמישה נהגו לשכפל את מפתחות הבתים בשיטה שזכתה לכינוי "שיטת הפלסטלינה" ובאמצעותה רוקנו מספר רב של דירות באזור מרכז הארץ. כל הפרטים
השבוע האריך בית המשפט את מעצרם של החמישה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש ואם ישוחררו יחזרו לפרוץ לדירות, אך עו"ד עומרי שטרן, שייצג את אחד מראשי הכנופיה שביצע את הפריצות לדבריו על מנת לממן את חובות ההימורים שצבר, הצליח לשכנע את בית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, בזמן שארבעת חבריו נותרו במעצר.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

  • משפט פלילי ·

עיכוב הליכים: המדריך המלא

.
עיכוב הליכים הוא נושא חשוב ומשמעותי בתחום המשפט הפלילי. כאשר אדם נעצר או נחקר בחשד לביצוע עבירה פלילית, עיכוב ההליכים יכול להיות כלי חשוב להגנה על זכויותיו ולהבטחת הליך משפטי…
  • משפט פלילי ·

מה זה מעצר ימים?

.
מעצר ימים הוא הליך משפטי שבו אדם נעצר ומוחזק במשמורת המשטרה למשך תקופה מוגבלת, בדרך כלל עד 24 שעות, לפני הגשת כתב אישום. זהו כלי חשוב בידי רשויות אכיפת החוק…

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת

דילוג לתוכן